Axis kupuje 2N, jedničku v oblasti IP interkomů

0

Akvizice společnosti 2N reaguje na rostoucí trh v oblasti IP video interkomů a dále posiluje nabídku řešení poskytovaných společností Axis Communications. Axis má vice než 2 100  zaměstnanců ve více než 50 zemích světa, podporovaných globální sítí s více než 80 000 partnery. Axis byl založen v roce 1984, má sídlo ve Švédsku, je kotovaný na NASDAQ Stockholm pod názvem AXIS.

2N je hráč číslo jedna v oblasti IP interkomů a je aktivní také v dalších oblastech, na příklad v oblasti IP audia a IP výtahových komunikátorů. Firma disponuje dobře zavedenými prodejními kanály mezi elektronickými a telekomunikačními instalátory i mezi výrobci výtahů, kteří mohou doplňovat nynější globální prodejní kanály Axisu. 2N bude současně těžit ze silné tržní pozice firmy Axis a jejích zdrojů v oblasti R&D.

„Akvizice podtrhuje naši ambici přispět k chytřejšímu a bezpečnějšímu světu. Existuje zvýšená poptávka zákazníků po integrovaných řešeních s otevřenými standardy, které přináší zvýšenou bezpečnost. Společně se 2N tuto poptávku můžeme uspokojit,“ říká Peter Lindström, Vice President New Business v Axis Communications.

Značka 2N bude zachována a firma bude fungovat jako dceřinná společnost v rámci skupiny Axis. Společné fungování se bude týkat sdílení znalostí a vzájemné pomoci v oblasti R&D a přístupu na trh. Důležitým společným úkolem je urychlit konvergenci od analogových systémů směrem k IP interkomům, a vytvářet tak nové příležitosti.

„Plánujeme rozvoj a růst jak pro Axis, tak pro 2N. Trh roste a díky akvizici 2N můžeme být dále motorem změny na trhu,“ říká Peter Lindström.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ