Bezdrátová IQ domácnost Proove, včetně měření teploty v chladničce!

0

Produkty pro chytré domácnosti švédské firmy Proove vstupují na český trh. Umožní nejen vzdálené ovládání spotřebičů, ale i jejich plnou automatizaci a vše má být doprovázeno i příznivou cenou.

Výrobce ale také zdůrazňuje velice snadnou instalaci a možnost celý systém stavebnicově rozšiřovat podle požadavků zákazníka. Z telefonu, tabletu, nebo z počítače lze ovládat topení i osvětlení, sledovat vnější, či vnitřní teplotu, nebo třeba teplotu v bazénu a dokonce i v chladničce, což je velice neobvyklé!

Systém lze ovládat odkudkoli pomocí aplikace Telldus Live, která nevyžaduje veřejnou IP adresu a není nutné ani nastavování routeru, jako je mapování portů. Aplikace mj. umožní pojmenování spotřebičů a je určena pro operační systémy Android, Blackberry, iOS i Windows Phone.

Proove Smart Home pracující na frekvenci 433,92 MHz nabízí automatizaci založenou buď na programování spínání podle pevného času, nebo podle pohyblivého východu/západu slunce. Jde to ale také na základě sledu určitých událostí, resp. podmínek, jako je například otevření dveří (zapne se osvětlení a muzika) či změna teploty v bazénu (sepne se čerpadlo solárního ohřevu). Vedle toho, lze elektrické spotřebiče (topení, osvětlení, čerpadla, atd.) sepnout také vzdáleně.

K získání některých informací lze využít i bezdrátová pohybová čidla a v řadě případů lze tak ušetřit za specializované řídící jednotky.

Srdcem systému Proove je Tellstick Net, který se připojí do domácí sítě za router a komunikuje s dalšími bezdrátovými komponenty. Jako ideální startovací balíček je označován „SmartHome Kit Large“ obsahující Tellstick Net, dvě ovládané zásuvky, jednu ovládanou zásuvku se stmívačem, jednu venkovní ovládanou zásuvku a jeden senzor pro měření teploty a vlhkosti. Doporučená koncová cena tohoto balíčku je 4.200 Kč.

Mezi dalšími dokoupitelnými prvky najdete magnetické dveřní kontakty, pohybová čidla (PIR – 530 Kč), plovákový teploměr do bazénu (1.170 Kč), ovladače do vypínačů, senzor teploty do chladničky/mrazničky (480 Kč, na snímku) atd., atd.

Distributorem produktů se stala společnost Kobe a nabídku Proove Smart najdete zde.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ