Bezdrátové ovládání domácnosti v televizi Prima

2

Poprvé v historii pořadu televize Prima Jak se staví sen se objevila bezdrátová chytrá elektroinstalace. Ovládání domácnosti na dálku přes mobilní telefon se tak představilo široké veřejnosti ne jako sci-fi, ale skutečnost.

Populární relace o bydlení ukázala, že bezdrátové řešení elektroinstalace není výsadou hypermoderních hotelů, nebo bohatých sousedů, ale snažila se jej přiblížit všem. Podle tvůrců pořadu ji ocení hlavně vícečlenné rodiny a ti, kteří chtějí výrazně ušetřit.

Pokud bydlíte v tzv. chytrém domě či bytě, máte veškerá elektrická zařízení kdekoliv a kdykoliv pod dohledem. Veškeré spotřebiče, světla, nebo televizi, které děti zapomněly zhasnout, vypnete jedním dotykem na mobilním telefonu. Takto vzdáleně můžete ovládat i topení, klimatizaci, žaluzie, kameru u vchodových dveří nebo garážová vrata.

Jako velká výhoda bylo vyzdviženo, že při zavádění řemeslníci nesekají do zdi. Metry drátů vystřídaly radiofrekvenční (RF) vlny a právě ty umožňují jednotlivé prvky elektroinstalace přemisťovat a ovládat na dálku.  Jestliže se například kvůli rozmístění nábytku špatně dostáváte k vypínači, jednoduše ho vezmete, posunete a skříň může zůstat tam, kde je.

„Lidé chtějí ušetřit čas věnovaný domácnosti, zbytečně neplýtvat energií a chovat se ekologicky. Mám rád moderní technologie a jsem rád, že jsme mohli díl pořadu věnovat právě tzv. smart technologiím. Ukazuje, že zásadní změny nemusí souviset s bouráním zdí, ale stereotypů,“ dodává architekt pořadu Marek Povolný.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Známí byli v jednom z dílů, kde rekonstruovali byt a dávali tuto instalaci. Byl jsem to okouknout a opravdu super řešení. Tak jsem taky vyřešil problém s vypínači. Cenově dostupné. tak mohu jen doporučit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ