Chytrý termostat Google Nest si můžete oficiálně koupit konečně i v ČR

0

Technologická společnost LARX z Českých Budějovic začala jako první v ČR nabízet chytrý termostat Nest pro koncové zákazníky a to ve 2 variantách. Samotný termostat jako produkt nebo variantu služby včetně instalace přímo u zákazníka doma. Jedná se vždy o poslední (3.) generaci Nestu v evropském provedení. Tento velmi oblíbený termostat v západní Evropě a USA si můžete zakoupit online na www.inteligentnitermostat.cz za cenu 8.900,- Kč včetně DPH. Za odbornou instalaci od společnosti LARX pak připlatíte 3.600,- Kč.

Výhodou termostatu od Googlu je vzdálené ovládání vytápění na dálku přes internet a samostatné „chytré“ učení, kdy Nest vyhodnotí chování uživatele domu. Následně pak predikuje jeho návyky, dobu kdy se vyskytuje doma, upravuje automaticky vytápění a tím šetří nejen čas uživatele, ale i finance za energie. Samozřejmostí je propracovaná mobilní aplikace pro vzdálené ovládání, která například zasílá měsíční přehledné reporty.

Nest se hodí do každého domu či bytu, jeho největší předností je naprosto jednoduché ovládání. Díky němu slaví celosvětový úspěch. Stačí termostatem otočit vlevo či vpravo. Pro vzdálené ovládání přes internet stačí domácí WiFi síť. Lze ho použít i v komerčních instalacích velkých budov a průmyslových areálů. Americká verze Nestu umí chytře ovládat i klimatizaci.

Společnost Nest vyrábí také chytrá kouřová čidla a domácí kamery. Za připomenutí stojí, že tento původně startup ze Silicon Valley založil bývalý vrcholový manažer Apple Tony Fadell. Následně ho spolu se společníky v roce 2014 prodal za 3,2 miliardy dolarů technologickému gigantu Google.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ