Dražice OHKE Smart 2015: chytrý bojler s Androidem!

0

Třetí generace chytrých ohřívačů teplé užitkové vody udělala značný krok vpřed. Zatímco druhá pracující taktéž mj. s režimy Smart a Smart HDO se ovládala tradičně, nyní nastupuje chytrý mobil a aplikace.

Novinka vyniká zajímavým designem, včetně zcela přepracovaného ovládání na bojleru, vestavěnou detekcí HDO, tedy rozlišením vysokého a nízkého tarifu elektrické energie, kontrolou stavu ochranné hořčíkové anody a také – podle výrobce – ještě chytřejší elektronikou projevující se jednak vylepšeným režimem Smart HDO a jednak v možnosti ovládat bojler ze zařízení s o. s. Android nebo iOS.

Režim Smart HDO má pak oproti 2. generaci ušetřit ještě o pět procent energie více, takže celková úspora – oproti běžnému režimu HDO – stoupne na 15 %.

Ohřívač tak byl zařazen do energetické třídy B!.

Bojler Dražice OHKE Smart 2015 pracuje v několika režimech práce, které ještě může ovlivňovat aktivace či absence HDO. Uživatel tak v praxi může volit jeden ze čtyř provozních režimů vybraných z následující voleb:

  • „Anti Freeze“ – ohřívač je ve vypnutém stavu a kontroluje si jen minimální teplotu vody 5 °C, čímž se chrání před zamrznutím.
  • „Manual“, kdy plní funkce běžného termostatu s ručním nastavením teploty vody 40-80°C.
  • „Manual HDO“ – totéž plus podpora HDO.
  • „Prog“ – opět pracuje jako běžný termostat, ale už s týdenním programátorem.
  • „Optimum 55°C“ – nastavení tzv. doporučené hodnoty teploty vody, což je jedna z poloh ovládacího knoflíku.
  • „Smart“ – bojler funguje jako inteligentní termostat s reakcí na předpokládanou (i aktuální) spotřebu teplé vody uživatelem.
  • „Smart HDO“ – obdobná funkce, navíc s podporou HDO.

Aplikace je momentálně k dispozici pro zařízení se systémy Android 4.3 a vyšší, pro Apple iPhone a iPad se systémem iOS 7.0 a vyšší má být k dispozici zanedlouho.

Ovládání termostatu a zobrazení aktuálního stavu ohřívače je zajištěno prostřednictvím Bluetooth a k dispozici budou i nejrůznější statistiky a přehledy o spotřebované energii plus nastavení doby, resp. režimu dovolené.

Ohřívač Dražice OHKE Smart 2015 je určen k tzv. akumulačnímu ohřevu vody elektrickou energií. Vodu ohřívá elektrické těleso ve smaltovaném, tepelně izolovaném zásobníku.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ