Elko EP osvítilo Buddhu! V Bhútánu…

2

Pokud se ptáte, „Kdo je Buddha“ nebo ještě hůře „Kdo je Bůh jménem Buddha“, pak jste sice úplně mimo, ale osvícení se opravdu konalo. Přes chytrou elektroinstalaci jménem Inels.

Bhútán leží na východním konci himálajských hor. Na jihu, východě a západě sousedí s Indií, na severu s Tibetskou autonomní oblastí, resp. s tím, co z ní Čína nechala. Nicméně Bhútán je samostatný a v jedné místní přírodní rezervaci sedí na podstavci bronzová socha Buddhy známého též pod občanským jménem Siddhártha Gautama nebo Gautama Buddha, což značí Probuzený nebo Osvícený.

Sochy tohoto nejstaršího univerzálního náboženství (pokud jste nečetli excelentní knihu Siddhártha od Hermanna Hesseho, vřele doporučuji), jsou rozsety po celé Asii a turisté je hojně navštěvují. V Bhútánu, což právě není nejbohatší země, tuto sochu, stejně jako palác pod ní, rekonstruovali a česká firma Elko EP se na tom podle svých vlastních slov „výrazně podílela“.

Jak můžete vidět z fotografií, výsledek vypadá vskutku impozantně!

Elektroinstalaci realizoval indický partner Elko EP, který si posléze prosadil i změnu původně navrženého systému chytré elektroinstalace za Inels Smart Home&Building Solution.

Výsledkem je řízení vnějšího i vnitřního nasvícení, ovládání kamer a vnitřní termoregulace odolávající vlhkému subtropickému podnebí a také stovkám turistů.

Nejvíce je na očích návštěvníků pochopitelně osvětlení vnějšího i vnitřního prostoru, které řídí ovládací jednotka s dotykovým displejem EST3. Ta nahrazuje několik ovladačů a minimalizuje počet vypínačů na zdi. Mozkem celého systému a „prostředníkem“ mezi uživatelským prostředím a ovladači, zařízeními a výkonovými členy připojenými na sběrnici, je centrální jednotka CU3-02M.

Samotnou instalaci provedl indický partner Elko EP, naprogramování však proběhlo on-line, a to přímo technikem z Holešova. Denisa Witoszová, obchodní zástupce Elko EP pro zahraničí k tomu říká: „Nejbližší pobočku máme v Dubaji – Inels Middle East. Kdyby byl problém, technik z Dubaje tam dojede…“

2 KOMENTÁŘE

  1. A nejenom tam. kromě toho, Že mám některé prvky doma, tak jsem se o firmu jako takovou moc nezajímal. Ale poslední dobou na ni všude narážím. Opravdu je obdivuhodné, že sousedi z Moravy mohou dodávat svůj produkt i do tak vzdálených zemí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ