Elko EP: propracovanější stmívače pro většinu zdrojů světla

0

Vylepšení se týkají stmívače DIM-15, který se instaluje do rozvaděče, a také SMR-M určeného přímo pod tlačítko. Oba nyní mají minimální nastavení jasu potenciometrem, což eliminuje blikání světelného zdroje.
To známe zejména u LED žárovek. Stmívač nyní reguluje jas žárovky plynuleji a umí ochránit světelný zdroj před přehřátím (vypne ho). K němu dochází připojením větší zátěže, než je povoleno, nebo připojením různých světelných zdrojů.
K stmívačům můžete připojit až 15 tlačítek s doutnavkami a protože nelze s určitostí říci, kolik typicky LED žárovek jde na jeden připojit, výrobce připravil přehlednou tabulku.

pictureprovider

Podnětem pro inovace stmívačů byly zejména rostoucí požadavky klientů. „Zaměřili jsme se na vylepšení našich stmívačů. Univerzální nastavení zátěže přináší možnost stmívání 90% stmívatelných světelných zdrojů na trhu. Týká se to klasické žárovky R, halogenových žárovek L, C, dále ESL (úsporné zářivky) a LED na 230V,“ říká ředitel oddělení technického rozvoje společnosti ELKO EP Boris Kamenický. Stmívač DIM-15, resp. SMR-M, pro LED žárovky a stmívatelné úsporné zářivky pořídíte za 968 Kč.Elko-EP-stmivac-SMR-M

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ