ELKO EP rozšiřuje LARA Radio o funkci domácí komunikace

3

Český výrobce ELKO EP před časem představil unikátní výrobek s názvem LARA Radio, který jsme již představili v testu. Nyní přichází se zařízením LARA Intercom, které nabízí plnou funkcionalitu LARA Radio, a navíc může sloužit jako interkom, videotelefon nebo audio zóna.

LARA Intercom nabízí uživatelům 5 funkcí, a rozšiřuje tak ještě více možnosti zařízení LARA Radio, přehrávače hudby a internetových rádií velikosti vypínače v designu LOGUS 90. Je vhodná pro instalaci v domech, bytech nebo i komerčních a veřejných budovách. Interkom umožňuje obousměrnou komunikaci mezi osobami v domě, a to až osmi zařízeními LARA mezi sebou. V případě instalace s IP hláskou 2N je možné funkci interkomu přenést i na chytré telefony s nainstalovanými aplikacemi iHC-MA nebo iHC-MI.

Díky funkci Videotelefon je možná hlasová komunikace mezi zařízením LARA a dveřní hláskou (IP interkomem), tedy s návštěvou stojící před vchodem. V rámci této funkce je na displej také přenášen obraz z kamery dveřní hlásky, což zvyšuje pocit bezpečí a komfort uživatele.

Pomocí funkce Audiozóna můžete přehrávat hudbu v kterékoliv zóně budovy. LARA Intercom umí přehrávat audio soubory z centrálního úložiště dat, a to buď v rámci komplexního systému chytré elektroinstalace iNELS (ovládání pomocí aplikace iHC), nebo jako zcela nezávislé zařízení. Při využívání úložiště NAS je k dispozici aplikace LARA NAS Zařízení je vybaveno OLED barevným displejem o velikosti 1,5″, který plně dostačuje k zobrazení videa z kamery dveřní hlásky.

Na displeji se dále zobrazují základní informace o přehrávání hudby, slouží pro orientaci v menu nastavení apod. Je vybaveno integrovaným zesilovačem 2 x 10 W, což velmi ulehčuje instalaci v prostorech, kde je tento výkon dostačující. LARA je s úspěchem využívána například pro ozvučení kuchyní, koupelen, čekáren, kanceláří, recepcí, vstupních hal, operačních sálů či wellness. Vyznačuje se totiž skvělým přizpůsobitelným designem a díky možnosti instalace do instalačních krabic ve zdi je kompaktní a nikde nepřekáží.

Pro LARA Intercom je připravena celá řada příslušenství pro napájení (PoE adaptéry, PoE switche) a instalaci (kabely, krabice apod.), stejně tak různé varianty reproduktorů (do rámečku, do podhledu, na zeď, do stropu). Výrobce jich nabízí celou řadu. Zařízení LARA Intercom pořídíte za 6 643 Kč včetně DPH.

3 KOMENTÁŘE

  1. Mám Laru v kuchyni a musím říct, že si nedokážu představit vaření bez toho, aniž bych si ji pustila jako hudební kulisu. Jako určitě ji pro domácí komunikaci nevyužijeme, protože máme jen 2+1, ale určitě do domu, který má víc pater to může být supr pomůcka a nemusí se křičet. 😀

  2. Máme v penzionu několik techto rádií, ale stejnou zkušenost nemám. Fungujou už víc jak rok a jediné, co jsem dělal, bylo aktualizace softwaru. Takže bych doporučil zavolat k nim na reklamace, kde je problém. Jestli je to jen vadný kus nebo špatné nastavení

ZANECHAT ODPOVĚĎ