FCC certifikace potvrzuje kvalitu iNELS RF Control

0

Výrobky české společnosti ELKO EP, díky jejímuž systému iNELS se dostaly výhody chytrých elektroinstalací mezi nejširší veřejnost, jsou synonymem kvality, spolehlivosti a technické invence. I proto, jako jeden z mála výrobců na trhu, může na celou řadu svých výrobků poskytovat nadstandardní pětiletou záruku. Samozřejmostí jsou nejrůznější certifikace pro náš i zahraniční trh. Jeho systém iNELS RF Control získal i certifikát FCC pro americký trh.

ELKO EP má v současnosti 11 zahraničních poboček rozmístěných po celém světě. Své zastoupení má i na nejvyspělejším trhu, tedy ve Spojených státech amerických, kde bez potřebných certifikací je prodej téměř jakéhokoliv zboží nemyslitelný. Jednou z nich je certifikace FCC, která je nezbytnou podmínkou prodeje bezdrátového systému iNELS RF Control na území USA. Jedná se o přísnou certifikaci, která potvrzuje, že elektromagnetické rušení (EMC) ze zařízení iNELS RF Control je v rámci limitů schválených Federal Communications Commission.

„Získání certifikace FCC bez sebemenších problémů je dalším prověřením kvality celého našeho systému iNLES RF Control. Naplňuje nás to radostí a utvrzuje v přesvědčení, že svou práci děláme dobře a jdeme správným směrem,“ komentoval získání certifikace  Boris Kamenický, business & development manager firmy ELKO EP.

Díky systému iNELS RF Control, který je vyvíjen, testován i vyráběn v holešovském závodě společnosti ELKO EP, máte celý dům či byt vždy pod kontrolou, ať už jste kdekoliv. Můžete díky němu ovládat například vytápění, osvětlení, žaluzie či spínat elektrické spotřebiče jediným dotykem. Žádné bourání do zdí, zato rychlá a snadná instalace a exkluzivní design.

10 důvodů proč se rozhodnout pro bezdrátovou instalaci

 • instalace bez bourání do zdí
 • kdykoliv přemístitelná – prvky nejsou vedeny drátem, ale vlnami
 • kdykoliv rozšířitelná – aktory i ovladače mohou narůstat geometrickou řadou
 • vhodná do stávajících elektroinstalací
 • variabilita ovládání – vypínač, klíčenka, dálkový ovladač, dotyková jednotka
 • centralizovaná kontrola – díky RF Touch
 • plánování na týden dopředu
 • kombinace s detektory – pohybu, kouře, otevření (oken/dveří)
 • skupinové ovládání – několik akcí jedním povelem
 • luxusní design, způsob provedení dotykové jednotky na zeď i do zdi

Co Vám přináší bezdrátové ovládání?

 • Spínání spotřebičů či elektrických zařízení na dálku
 • Stmívání světel, světelné scény
 • Ovládání rolet, markýz, venkovních i meziokenních žaluzií
 • Ovládání příjezdové brány, garážových vrat
 • Spínání spotřebičů v závislosti na reakci použitých detektorů
 • Reakce na (nežádoucí) otevření okna nebo dveří
 • Reakce na pohyb osob (žádoucí i nežádoucí)
 • Úspora energií díky regulaci osvětlení a vytápění

Komunikace probíhá na frekvenci 868MHz (pro automatizaci budov) s obousměrným protokolem iNELS RF Control. Dosah ve volném prostranství je 200m, v zastavěném prostoru je to ale méně (pohybuje se kolem 40 – 50m), záleží na stavebním provedení daného objektu. Obecně platí, že nejrušivějším elementem pro komunikaci, je železobeton, naopak nejméně rušivým je sádrokarton. V případě, že máte problémy s dosahem, lze použít repeater (opakovač signálu).

rf_dum

rf_byt

V případě, že chcete přenášet signál mezi stropy, je efektivním řešením chytrá krabička eLAN-RF-003. Instalace jako taková je díky RF komunikaci variabilní, doporučujeme vždy přímou viditelnost, případně umístění centrální jednotky do středu místnosti. Prvky v provedení na DIN lištu nebo do zásuvky mají jasné pravidlo instalace, nicméně prvky v BOX provedení můžeme instalovat do instalačních krabic, krytů svítidel, podhledů…

Prvky (říkejme jim přijímače) jako takové se rozdělují dle způsobu řízení (spínače, stmívače, teplotní…) a jsou napájeny sítovým napětím 230V. Navíc jsou teplotní prvky vybaveny ochranou proti ztrátě komunikace, kde ovládaný topný okruh vypínají. Mají také integrovanou ochranu, kdy při výpadku napájení a znovuobnovení, kontrolují stav oproti nastavenému programu v systémové jednotce. Není kontakt jako kontakt, a proto mají spínače iNELS RF Control integrovaný kontakt 16A AgSnO – což umožňuje spínání také induktivních zátěží.

Ovladače jsou z 50% napájené bateriemi z důvodu variability umístění, kde se počítá se životností od 3 – 5 let, bateriovým napájením zaručujeme tichý chod bezdrátových vypínačů a díky mikrospínači bezproblémový stisk. Další systémové prvky jsou díky měření teplot napájeny 230V – protože zde probíhá častá komunikace a ověřování teplot.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ