Jablotron investičně podpořil BigClown – projekt open-source elektroniky pro domácí automatizaci

1

Nový projekt s poněkud netradičním názvem BigClown představili jeho tvůrci 1. června 2016 na konferenci Internet a Technologie 16, pořádané organizací CZ.NIC. Jedná se o stavebnicový systém domácí automatizace a autoři se netají s ambicí uspět s ním v zahraničí.

Za systémem stojí nová společnost BigClown Labs s.r.o., kterou založili dlouholetí pracovníci Jablotronu. Díky tomu si s sebou přinášejí bohaté zkušenosti v oblasti zabezpečovacích systémů, automatizace a vývoje elektronických zařízení.

Jablotron Group je zároveň spoluvlastníkem BigClown Labs s.r.o. “V Jablotronu dlouhodobě platí, že forma podpory mimořádných výkonů a nevšedních aktivit pracovníků nemá bariéry. V tomto duchu je vždy vítanou příležitostí možnost investičně podpořit firmu, kterou se rozhodnou založit naši stávající zaměstnanci. Jsme hrdí, že v Jablotronu máme takové prostředí, které formuje jedince až k takto odvážným životním rozhodnutím,” vysvětluje vznik tohoto spin­offu Miroslav Jarolím, řídící partner skupiny Jablotron.

Deklarované hlavní vlastnosti vyvíjeného systému, kterými jsou otevřenost a bezpečnost, přibližuje technický ředitel Pavel Hübner: “Věříme v open­source hnutí. Našemu záměru tento přístup plně vyhovuje, proto i kíky němu jsme do projektu získali několik spolupracujících vývojářů. A jeho nespornou výhodou pro uživatele je, že si v budoucnu budou moci systém sami rozšiřovat a integrovat s dalšími platformami. Jako člen skupiny Jablotron se samozřejmě také soustředíme na bezpečnost celého řešení. Již nyní máme výborné reference od uznávaných odborníků na IT bezpečnost.”

“Celý projekt je nyní v přípravné fázi a postupně posilujeme o další vývojové pracovníky. Spolupracujeme s dalšími českými projekty, například s týmem okolo routeru Turris Omnia nebo s brněnskými BeeeOn. Nemůžeme se dočkat, až na podzim spustíme oficiální prodej,” doplňuje výkonný ředitel Alan Fabik.

Na stránkách https://www.bigclown.com/ je možné zatím získat pouze krátká prohlášení známých osobností ke vzniku projektu a přihlášení se k newsletteru. BigClown Labs s.r.o. získala do týmu také známého propagátora elektroniky Martina Malého, který svůj vstup popisuje na svém blogu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ