Loxone NFC Smart Tagy: Nalepte si svou chytrou funkci

0

Loxone představilo nové NFC Smart Tagy které je možné nalepit kamkoliv a bleskurychle provádět definované akce nebo se nechat navigovat přímo v App.

Jakmile přiblížíte zařízení podporující NFC na 3 centimetry k tagu, bleskurychle se provede předem definovaná akce v chytrém domě – např. se otevřou garážová vrata, aktivuje se alarm, otevřou se domovní dveře.

Co je NFC?

Mnohým z Vás nebude jasné, co tato tři písmenka znamenají. Pokud je to pro Vás novinka, zde je krátké vysvětlení: NFC = Near field communication – slouží k bezdrátové výměně dat na krátké vzdálenosti. Zajímavostí je, že přenos mezi NFC zařízením funguje pouze na několik málo centimetrů a méně.

Kdo z Vás již někdy prováděl bezkontaktní platbu platební kartou, tak je to právě tato technologie. Nyní tuto funkci Loxone přináší i do chytrých domů. NFC čtečku má dnes již ve standardní výbavě mnoho zařízení s OS Android.

NFC Smart tagy a generátor QR kódů jsou v Loxone systému k dispozici s aktuální verzí Loxone Config 7.1.12.31. Podpora generování QR kódů ve webovém rozhraní je již zapnuta díky automatické aktualizaci.

Zatím pouze pro Android

Bohužel je technologie NFC v současné době vyhrazena pro uživatele se zařízeními s Androidem. Pro zařízení s iOS nebyla tato technologie uvolněna pro volné využití. Ale ani jablíčkáři nemusejí zoufat. Pro všechny, kteří využívají iOS nebo zařízení bez NFC čtečky, Loxone připravilo generátor QR kódů, který slouží jako alternativa.

V Loxone App můžete jednoduše vygenerovat QR kódy (iOS/Android), které fungují jako u NFC tagů (uložení pozice v App nebo provedení příkazu). Následně stačí QR kód vytisknout, nainstalovat QR čtečku na Vaše zařízení a můžete si užívat bleskurychlého pomocníka ve Vašem chytrém domě.

Jednoduché naučení – bleskurychlé ovládání

Abyste mohli „oživit“ NFC Smart tagy, musíte si stáhnout novou verzi Loxone Smart Home App Version 6.1 na Vaše zařízení s Androidem, který podporuje NFC. V menu nastavení -> Nástroje -> můžete během několika sekund nastavit NFC příkazy nebo pozici v App a rovnou je používat.

Možnosti využití NFC Smart tagů

NFC Smart tagy je možné nalepit kamkoliv. Budete tak mít rychlou možnost přistupovat k Vašemu chytrému domu od Loxone. NFC tagy jsou každodenním pomocníkem s běžnými úkony.

Loxone-NFC-Smart-Tags-Collage

Otevření garážových vrat
Umístěte tag v blízkosti garážových vrat nebo přímo do Vašeho automobilu. Potom stačí jen přiložit zařízení a garážová vrata se zavřou nebo otevřou.

Ovládání obývacího pokoje
Nalepte NFC tag na stolek v obývacím pokoji a naučte na něj pozici v App „Obývací pokoj“. Můžete tak velice rychle přistupovat rovnou k funkcím jako je osvětlení, audio nebo žaluzie.

Nastavení oblíbené rádiové stanice
Přidržte Vaše zařízení podporující NFC u tagu v koupelně (např. u zrcadla) a zapněte tak svou oblíbenou rádiovou stanici.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ