Nová zelená k úsporám pokračuje

0

Opět je tak možné využít nově připravených dotací pro výměnu elektrokotle, resp. kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo. A dotace jsou solidní!

Výše je stanovena podle systému tepelného čerpadla, který budete chtít instalovat, a to na:

  • až 75.000 Kč – tepelné čerpadlo vzduch-voda,
  • až 100.000 Kč – tepelné čerpadlo země-voda.

Program „Nová zelená k úsporám“ (NZÚ) nově také podporuje i fotovoltaické elektrárny s akumulací a podpora dosahuje až 100.000 Kč. Podmínkou je akumulace vyrobené energie v bateriích nebo akumulační nádobě ve formě ohřevu teplé užitkové vody.

Současně se s NZÚ otvírají nové, tzv. kotlíkové dotace u nichž je možné žádat na výměnu zdroje za tepelné čerpadlo až 125.000 Kč.

Zpráva nám dorazila od společnosti NWT Energo.

Více se dozvíte zde.

A ještě osobní poznámka: bydlíte-li – jako já – trvale v objektu s tzv. žlutým číslem, nemáte na dotaci nárok.

Cituji z oficiální odpovědi (klíčová je druhá věta…): „Dotacemi z programu Nová zelená úsporám jsou podporovány jen domy určené k trvalému bydlení, tedy rodinné domy, nikoli rekreační objekty, penziony, hotely apod. Dům, na který je poskytnuta dotace, musí splňovat definici pro rodinný dům a být takto také zapsán v katastru. Dle podmínek programu musí tedy vždy už při podání žádosti o dotaci jít o rodinné domy (či v případě oblasti podpory B o novostavbu rodinného domu). Na věci nic nemění ani nahlášený trvalý pobyt osob v daném rekreačním objektu.“

Že tedy vlastně trvale žijete v něčem, čemu tvůrci NZÚ říkají „rekreační objekt“ a je to vaše jediné bydlení zjevně ani v nové verzi NZÚ nikoho nezajímá! Přiznám se, že tato selekce je pro mě poněkud obtížně pochopitelná.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ