Securitas RVS – mluvící kamery pro drahé domy

0

Zloděje mají v přímém přenosu odehnat či alespoň vystrašit (nebo upoutat) kamery komunikující obousměrně. A mezitím už možná stačí dojet zásahová služba…

RVS (Remote Video Solutions) je zcela nové řešení v boji proti zlodějům. Využívá chytré kamery a pokročilého monitorovacího systému, díky němuž zvládne bezpečnostní pracovník dohledového pracoviště ochranu přidělené hlídané zóny on-line i když trochu jinak myšlenou.

Tajemství tkví v tom, že systém dokáže sám o sobě rozpoznat podezřelé dění na scéně. Jakmile ho objeví, upozorní na něj operátora a inkriminované místo mu ukáže. Ten vyhodnotí poplach buď jako falešný nebo pravý a v tomto okamžiku zasáhne prostřednictvím hlasového přenosu do výkonného audio systému.

„Samotný alarm nemusí otrlého pachatele odradit, ale pokud ho operátor prostřednictvím reproduktoru konfrontuje s realitou, že je jeho počínání sledováno prakticky v přímém přenosu, působí to na něj jako psychologická zbraň se zastrašujícím účinkem,“ říká Jan Peroutka, odborník společnosti Securitas, která podle tiskové zprávy jako jediná v Česku tuto technologii momentálně nabízí.

Pracovník dohledového centra navíc může v dotyčném místě rozsvítit světla, spustit sirénu nebo v některých případech dokonce prostor zadýmit a ztížit tak pachateli orientaci.

A také usnadnit následný zásah…

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ