Siemens řídí a monitoruje pražské centrum Quadrio

0

V celém areálu multifunkčního obchodního centra byl instalován komplexní systém měření a regulace typu Desigo. Systém Desigo PX řídí a monitoruje v nákupní galerii, kancelářích a bytech technologii starající se o vnitřní klima (topnou i klimatizační) a zajišťuje také výstupy na další systémy, včetně zabezpečovacího. Z celého objektu také shromažďuje data z měřičů spotřeb energií teplé a studené vody a dále je vyhodnocuje. Vedle toho také například monitoruje obsah nebezpečných plynů v garážích a v návaznosti na to zajišťuje potřebnou výměnu vzduchu.

pi-80-33b (1)

Každá kancelář má zabudován vlastní regulátor řady Desigo RXB předávající regulátorům tepelných a klimatizačních zdrojů informace o aktuálních podmínkách. V závislosti na způsobu provozu místností jsou pak časovými programy přepínány jednotlivé režimy komfort, pohotovost a útlum. Výhodou je i možnost vázat různé programy na přítomnost osob, takže při jejich delší nepřítomnosti se vytápění místnosti, či systém chlazení bez ohledu na časové programování převede do útlumového režimu.

V komplexu vzniklo i třináct luxusních bytů, přičemž každý je opět vybaven vlastní regulací s unikátní eko funkcí, která po zmáčknutí jediného tlačítka uvede všechny topné a chladicí systémy do tzv. optimálního režimu spotřeby energií.

Systém podle výrobce charakterizuje rozšiřitelnost, široký sortiment ovládacích přístrojů a otevřenost pro připojení dalších zařízení třetích stran.

V celém komplexu Quadrio je na 600 měřicích míst, komunikace po sběrnici Siemens KNX probíhá protokolem BACnet a řídicí a monitorovací centrály jsou napojeny na počítačovou síť Ethernet. Data je možné ukládat ve standardních formátech na server a systém rovněž dovoluje nastavit či přesměrovat hlášení poruch nebo havarijní stavy.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ