Synology DiskStation DS216 aneb Pozornost věnovaná detailům

0

Dvoudiskový NAS server míří třeba i do vašeho obýváku či jiného pokoje. Nově mu lze totiž mj. nastavovat i LED kontrolky tak, aby vás nerušili. A že jich tam je!

NAS server DS216 (celosvětová doporučená cena 240 € plus DPH, tj. asi 7.800 Kč) je vybaven dvoujádrovým procesorem s podporou plovoucí desetinné čárky Marvell Armada 385 o taktu 1,3 GHz a 512 MB paměti RAM. Je tak opět o něco rychlejší než jeho předchůdce a výrobce udává více než 111 MB/s pro zápis dat i jejich čtení (RAID 1 pod Windows). Díky speciální jednotce by si také server měl prý „výrazně polepšit při přenosu šifrovaných dat“!

Synology_DiskStation_DS216_front

DiskStation DS216 je určena nejen pro domácí použití, ale i pro malé pracovní skupiny či kanceláře a je navržena „pro co nejoptimálnější výkon při multitaskingu při zachování co nejlepšího poměru cena/výkon“. Disky dokonce můžete měnit za běhu, a to bez použití jakéhokoli nářadí!

Obslužný software, resp. operační systém, je opět DSM, tedy DiskStation Manager a nabízí nyní také vylepšené multimediální funkce. S DSM tak nyní můžete synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na televizorech s podporou DLNA či přes Apple AirPlay nebo Google Chromecast. Pomůže také s vytvořením domácího monitorovacího systému.

Synology_DiskStation_DS216 Synology_DiskStation_DS216_back Synology_DS216_Data_Sheet_cs

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ