Televizory Samsung 2016 budou připraveny na „internet věcí“ a také na ovládání chytrého bydlení

0

Na veletrhu IFA 2015 uvedla firma mj. modul SleepSense měřící „kvalitu“ spánku. Nyní oznámila, že TV pro sezónu 2016/17 budou spolupracovat s nejrůznějšími čidly či třeba dohledovými kamerami.

Samsung se připravuje na tzv. IoT, tedy „internet věcí“ (Internet of Things). V roce 2014 zakoupil společnost SmartThings s důležitými technologiemi a nyní na tuto platformu sází i se svými novými chytrými televizory, které budou uvedeny v příštím roce a na počátku ledna také představeny v Las Vegas na veletrhu CES 2016.

S IoT mají spolupracovat všechny příští rok uvedené chytré televizory a speciálně ty nejvyšší řad SUHD budou využívat technologii zvanou IoT Hub. Mají tak nabízet ještě pokročilejší funkce pro připojení více než 200 zařízení.

Aby ale mohly televizory využívat technologie Samsung SmartThings, bude vedle firmwarového uzpůsobení zapotřebí ještě USB adaptéru SmartThings Extend. Pak budete moci ke všem zařízením přistupovat nejen z TV, ale také z chytrého telefonu a nemělo by tak být zapotřebí dalších samostatných aplikací. Platit by to mělo například u dohledové kamery, otevírání vrat na pozemek či třeba otevírání vstupních dveří.

Přímo na televizní obrazovce také budete moci zobrazit upozornění vysílaná snímači pohybu v případě, že je v okolí domu zaznamenán pohyb, vidět stav prádla v pračce atd. atd.

Technologií SmartThings budou vybaveny všechny modely chytré televizory pro rok 2016, ovšem aktivována bude v televizorech postupně tak, jak bude společnost Samsung SmartThings rozšiřovat dostupnost své platformy.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ