Venkovní solární LED osvětlení svítí zadarmo, bez údržby a bez emisí

0

Solárního LED osvětlení jste si už určitě všimli. Bývá například u parkovišť, obchodních center, podnikových hal, lemuje široké ulice i méně dostupná městská zákoutí. Populární je především ve městech nebo u institucí, které propadly zelené vlně, dbají na životní prostředí, šetří své náklady a mají nakročeno ke „smart city“. Venkovní solární svítidla na bázi LED jsou cenově dostupná, svítí zadarmo, bez nákladné údržby a bez emisí. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Solární svítidla pracují na jednoduchém principu: přes den akumulují sluneční záření, aby ho po setmění mohly vydat a osvětlit tak veřejné prostranství, parky, parkoviště nebo méně dostupné části měst, například i takové, kam lze jen stěží zavést elektřinu. Podobně, ačkoli v mnohem menším měřítku a se zjednodušenou technologií, pracují solární lampičky, které mohou lemovat pěšinu od branky ke vchodovým dveřím nebo osvítit bazén.

Solární LED venkovní osvětlení

Solární venkovní osvětlení má hned několik výhod. Díky solárnímu systému čerpá pouze energii z obnovitelných zdrojů. Obejde se proto bez přímého napojení na elektrickou síť. Osvětlení, které vydává, je tak zcela bez emisí. Logicky vás ale napadá, zda je světlo ze solárního osvětlení dostačující a nestane se například to, že by lampa naakumulovala málo slunečního záření a přestala uprostřed noci svítit?

Vše je o technologiích. LED solární svítidla se skládají ze solárního panelu, Li-Fe baterie a LED lampy veřejného osvětlení, která je vybavená pohybovým PIR čidlem. Je to právě inteligentní pohybový systém, který umožňuje pomocí čidla pohybu měnit intenzitu osvětlení. V praxi to znamená, že pokud čidlo identifikuje pohyb, lampa se rozzáří na 100 procent. V opačném případě je intenzita světla snížena asi na 30 procent.

Proto je solární svítidlo řešením, které je dlouhodobě energeticky nenáročné a současně dosahuje vysoké svítivosti i při nízkém příkonu. Další výhodou je, že dlouhodobě nevyžaduje údržbu – například výměnu prasklé žárovky a šetří tak náklady. Funguje i při výpadku elektřiny.

Výhody LED solárních svítidel v kostce

  • Obejdou se bez elektrického vedení.
  • Šetří náklady na elektřinu.
  • Svítí bez emisí.
  • Napájené jsou pouze ze slunečního záření.
  • Jsou dlouhodobě bezúdržbové.
  • Technologie stmívání neruší okolí.
  • Při pohybu se rozsvítí na plný výkon.

LED solární svítidla vyráběná v Česku

Solární svítidla pracující s technologií LED jsou vyráběna v České republice ze značkových komponentů. Je tak zaručena jejich dlouhá životnost a vysoká kvalita. Současně je možné nechat si zpracovat projekt pro optimální počet a výkon svítidel. LED solární svítidla využívají například municipality, podniky nebo veřejné instituce.

Typy některých solárních svítidel

Solární LED svítidlo veřejného osvětlení 10 W

Svítidlo s LED technologií je zcela nezávislé na elektřině má nulové náklady na provoz. Při výkonu 10 W osvětlí 8 x 3 metry plochy. Vyzařované světlo lze upravit pomocí optických difuzorů či natočením jednotlivých LED modulů. Lampu lze vybavit pohybovým čidlem a systémem řízení. Vhodné je pro cyklostezky, vjezdy, prostory s menším pohybem osob, komunikace, parkoviště nebo průmyslové areály.

Solární LED svítidlo veřejného osvětlení 15 W

Solární svítidlo o výkonu 15 W je nezávislé na elektřině a osvětlí 10 x 4 metry. Svítit dokáže až 80 000 hodin. Šetří tak nejen náklady na provoz, ale také na údržbu. Vhodné je pro průmyslové areály, osvětlení ulic, parků, parkovišť.

Solární LED svítidlo veřejného osvětlení 20 W

Svítidlo o výkonu 20 W osvětlí plochu 11 x 4 metrů. Využívá pouze sluneční záření a je nezávislé na elektřině. Vhodné je proto pro místa, kam nevede elektrický proud. Ocení ho municipality, instituce a firmy, které si zakládají na úsporách energií.

Solární LED svítidlo veřejného osvětlení 24 W

Solární LED svítidlo o výkonu 24 W je dodávané jako kompletní set. Jeho součástí není pouze sloup, na který se komponenty připevní. Světlo o výkonu 24 W dosahuje životnosti až 80 000 hodin, na osvětlení je poskytována tříletá záruka.

Solární LED svítidlo veřejného osvětlení 30 W

Také 30 W solární LED svítidlo je dodávané jako sada. Při výkonu 30 W osvětlí intenzivně plochu 15 x 6 metrů. Nadprůměrná životnost 80 000 hodin slibuje úspory při údržbě. Osvětlení je vhodné na ulice, parkoviště, u průmyslových areálů nebo supermarketů.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ